Akcja Bukówka

Na dworze pochmurno, deszczowo i zimno :o Dopada nas jesienna chandra i gdyby nie zajęcia, to nikt by nie wychodził z łóżka? Są tacy, którzy mają inne plany :D

W weekend dwoje studentów KNB uczestniczyło w obozie obrączkarskim nad jeziorem Bukówka (woj. dolnośląskie). Szarówa panująca na dworze jest idealna do łapania ptaków, a wyniki odłowów przerosły nasze oczekiwania! Pierwszy dzień to aż 97 zaobrączkowanych modraszek, a wśród retrapów niespodziewany gość z Litwy! A do tego czeczotki!!, dwa siwerniaki!!, gile, bogatki, rudziki, kapturki, strzyżyki, pierwiosnki, raniuszki, dwa gatunki pełzaczy, kosy, kwiczoły, śpiewaki, potrzos, pokrzywnica, mysikrólik, sikora uboga i skowronek łąkowy. Wynik? Kto to zliczy! Krótko - opłacało się :)

Data dodania: 2015-10-20 22:54:18
» powrót do strony głównej

Koło Naukowe Biologów przy Katedrze Biosystematyki, Uniwersytet Opolski
ul. Oleska 22, 45-052 Opole, tel./fax (077) 4016010