Sekcja Paleorhinus
Sekcja Paleobiologów KNB UO została założona 21 listopada 2005 przez przewodniczącą – Katarzynę Lech. Skupia ona osoby zainteresowane paleobiologią, ewolucjonizmem i dziedzinami pokrewnymi.

Sekcja co roku bierze aktywny udział w organizacji i prowadzeniu Studenckich Obozów Paleontologicznych, odbywających się w Krasiejowie, w sezonie wakacyjnym. Podczas roku akademickiego członkowie sekcji i osoby z nią współpracujące mają możliwość preparacji skamieniałości triasowych płazów i gadów, w tym najstarszego na świecie dinozaura Silesaurus opolensis, pozyskanych podczas prac wykopaliskowych. Ważnym aspektem działalności sekcji jest także prowadzenie zajęć edukacyjnych dla młodzieży, między innymi przy współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego, w ramach „Tygodnia Paleontologii” czy „Ferii z paleontologią”.
Ponadto studenci zrzeszeni w Sekcji biorą udział w licznych weekendowych wyjazdach terenowych, odbywających się głównie na terenie kamieniołomów Opolszczyzny i oczywiście tak ważnego dla nas Krasiejowa ;-) . Organizujemy takż
e wykłady poświęcone tematyce paleobiologicznej, podczas których członkowie Sekcji prezentują wyniki swoich badań. Mieliśmy okazję gościć na naszych spotkaniach znanych paleontologów: prof. dr. hab. Jerzego Dzika i dra Tomasz Suleja z Instytutu Paleobiologii PAN oraz dr. hab. Michała Gintera z Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczymy również w seminariach, konferencjach i warsztatach naukowych.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy
galeria zdjęć Krasiejów 2004
galeria zdjęć Krasiejów 2005
galeria zdjęć Krasiejów 2006
galeria zdjęć Krasiejów 2007

 

Data dodania:
» powrót do strony głównejKoło Naukowe Biologów przy Katedrze Biosystematyki, Uniwersytet Opolski
ul. Oleska 22, 45-052 Opole, tel./fax (077) 4016010
Administrator strony: Elżbieta Pytlik


dol